Nuo ko prasidėjo Tarptautinis akordeonistų sąskrydis ,,Su meile akordeonui“

2015 metų balandžio mėnesį važiavome iš konkurso Italijoje (Trevizo mieste).

Kelionė  buvo labai smagi, nes važiavo nuoširdūs ir tikrai atsidavę akordeonui žmonės: Gražina Lukošienė, Mindaugas Labanauskas, Janė Macevičienė, Lina Bendoraitienė, Irutė Gudebskienė. Irutė visą kelionę entuziastingai pasakojo koks nuostabus ir gražus yra Veisiejų miestelis ir kokie geri žmonės jame gyvena. Pati Irutė pirmą kartą  bažnyčioje akordeonu užgrojo apie  2000 metus, gal ir anksčiau… Taip, kad akordeonas puikiai pažįstamas miestelio žmonėms. Irutė pasiūlė jau šių metų (2015) birželį daryti meistriškumo kursus – stovyklą Veisiejuose. Tai atrodė neįmanoma – suburti būrį akordeonistų iš visos Lietuvos per tokį trumpą laiką, tačiau ko tik nebūna dėka energingų, tikinčių sėkme ir meile akordeonui žmonių.

Taip ir prasidėjo 2015 m. birželio 9 – 12 dienomis pirmasis akordeonistų sąskrydis nuostabiu pavadinimu “Su meile akordeonui”, be kita ko taip pat Irutės sugalvotu.

Sąskrydyje dalyvavo apie 70 mokinių iš įvairių Lietuvos meno ir muzikos mokyklų ir apie 20 akordeono klasės mokytojų.  Sąskrydis prasidėjo mišiomis už gyvuosius ir mirusius akordeonistus Veisiejų Šv.Jurgio parapijos bažnyčioje. Buvo surengti 4 koncertai Veisiejų bendruomenei. Išgrynintos koncertinės erdvės – Šv. Jurgio bažnyčia, Veisiejų regioninio parko lankytojų centras, Kultūros centras. Iš kart buvo suburtas bendras mokinių ir mokytojų orkestras, kas tapo ateities sąskrydžių tradicija ir varomąja jėga. Sąskrydžio uždarymo koncerte, Veisiejų vasaros lauko estradoje koncertavo jungtinis sąskrydžio dalyvių mokinių ir mokytojų orkestras.

Ką gi, graži istorija nepertraukiamai tęsiasi. Tai kelionė, kuriai jau 10 metų.