Su meile akordeonui II

2232016 m. birželio 1-5 d. Veisiejuose įvyko II tarptautinis akordeonistų sąskrydis – meistriškumo kursai “Su meile akordeonui”. Meistriškumo kursuose dalyvavo per 100 jaunųjų akordeonistų iš Lietuvos muzikos ir meno mokyklų. Kursų vadovai buvo Antonio Spaccarotella (Italija), Vladislav Pligovka (Baltarusija) ir Nerijus Bakula (Lietuva). 5 dienas kasdien vyko repeticijos, koncertai  ir įvairios edukacinės veiklos.

Šio sąskrydžio iniciatorė Lazdijų meno mokyklos Veisiejų filialo akordeono muzikos mokytoja Irina Gudebskienė džiaugėsi, jog toks gausus būrys jaunųjų muzikantų, jų mokytojų bei tėvelių pasirinko Veisiejus. Sąskrydžio metu atlikėjai ne tik įtemptai mokėsi ir repetavo, bet ir savo pasirodymais praturtino tradicinės tarptautinės šventės „Pasienio fiesta 2016“ programą. Koncertai buvo surengti Veisiejų regioninio parko lankytojų centre, kultūros namuose, Šv. Jurgio bažnyčioje, prie fontano taip pat Lazdijų miesto vasaros estradoje.

Įspūdingiausias muzikantų pasirodymas įvyko Veisiejų parko estradoje birželio 3 dieną, kuomet scenoje vienu metų grojo per šimtą akordeonistų sąskrydžio dalyvių. Tokiu savo koncertu atlikėjai siekė Lietuvos rekordo. Jaunųjų atlikėjų pasirodymus praturtino pedagogai,  akordeono virtuozai, įvairių tarptautinių konkursų laureatai Nerijus Bakula (Lietuva), Vladislav Pligovka (Baltarusija) ir  Atonio Spaccarotella (Italija).

Unikalus ir ypatingai šiltas tiek vasarišku oru tiek visų dalyvių nuotaika renginys pritraukė daug klausytojų. Atrastos naujos koncertinės erdvės – prieplauka šalia Veisiejų ežero fontano, Veisiejų bažnyčia, Vasaros estrada, buvusio dvaro rūsiai. Džiaugiamės ypač gausiu jaunųjų mūsų akordeonistų, mokinių dalyvavimu. Dėkojame visiems mokytojams išmokiusiems muzikuoti mūsų jaunimą. Ypatingas AČIŪ festivalio sielai Irutei Gudebskienei, kuri savo neišblėstančiu optimizmu ir entuziazmu dovanojo daug gerų emocijų visiems mums. Ačiū visiems savanoriams, padėjusiems sklandžiai organizuoti veiklas, ačiū rėmėjams ir visiems geros valios žmonėms vienaip ar kitaip prisidėjusiems prie šio puikaus renginio.

Tikimės, kad sąskrydis “Su meile akordeonui” bus tradicinis Veisiejų renginys prisidedantis prie akordeono muzikos ir kultūrinės sklaidos gražiame Veisiejų krašte. Numatoma III tarpautinį akordoenistų sąskrydį “Su meile akordeonui” organizuoti 2017 m. birželio 1 – 5  d. Veisiejuose. Sąskrydyje dalyvaus ir jaunieji kolegos akordeonistai iš Baltarusijos. Su nekantrumu lauksime visų.

Iki naujų susitikimų!

LNAS vice prezidentas Mindaugas Labanausk

Festivalio akimirkos:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Related Articles

guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus